Świetny film o wodzie na jej święto do… pokazania

Obchodzony od 26 lat Światowy Dzień Wody, który przypada 22 marca, jak co roku to okazja do uświadomienia, jak wielką rolę na Ziemi odgrywa woda, dlatego, na prośbę organizatorów szkolnych akcji związanych z tym świętem, przypominamy nagrodzony film dla dzieci o tym skąd się bierze woda w kranie.

Film nosi tytuł „300 H20 lubię to!, Jego reżyserem jest Ewa Stępniewicz, a powstał w ramach wielkiej kampanii edukacyjnej zorganizowanej w 2017 roku przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów.

Obraz ten w atrakcyjny, przystępny dla dzieci sposób prezentuje potrzebę ochrony wód i racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi. Pokazuje skąd wzięła się woda, jak jest potrzebna i jak należy o nią dbać. Choć to zwykle dzieci zadają dorosłym pytania, tym razem autorka filmu odwróciła role tak, że o walorach śląskiego wodnego skarbu opowiadają dzieciom ich rówieśnicy.

Film Ewy Stępniewicz powstał w trzech wersjach i choć temat pozostał ten sam, to opowiedziany jest on z wykorzystaniem odmiennych narzędzi realizacyjnych tak, by trafiał łatwo do różnych wiekowo grup młodych odbiorców. W 2017 roku autorka filmu odebrała nagrodę „Złotego Kopernika” przyznaną podczas ogólnopolskiego festiwalu filmów edukacyjnych ‘EDUKINO 2017”.

To świetna pomoc dydaktyczna podczas lekcji o wodzie i prezentacji z okazji Światowego Dnia Wody. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.